Crossweb

Agile w Onecie i Google – na podstawie spotkania CHI Południe

, 08 maja 2013
Agile w Onecie i Google – na podstawie spotkania CHI Południe
Ostatnie spotkanie CHI Południe, które odbyło się jeszcze przed długim weekendem poruszało temat pracy specjalisty UX w projektach prowadzonych metodologią agile.  Poznaliśmy jak to wygląda w Onecie i w Google. CHI POŁUDNIE – AGILE AND LEAN UX   Poniżej prezentuję skrót wystąpień oraz na końcu krótkie porównanie sposobu pracy specjalisty UX w Google i Onecie. (w całym poniższym wpisie stosuje skrót UX jako specjalista user experience)

1) Tomasz Wiszkowski -  pracował nad wprowadzeniem metodyk zwinnych w zespole Google Kraków

Tomek opowiedział o Agile od strony programisty oraz jak wygląda z jego punktu widzenia współpraca ze specjalistą UX. Niestety prezentacja była o wszystkim i o niczym. Mocno przegadane wystąpienie, które trwało ponad 70 minut. Dobre praktyki według Tomka jakie udało mi się zanotować:  

2) Paweł Śmietanka -  o tym jak powstawała nowa wyszukiwarka zumi.

Paweł jako UX projektował nową wyszukiwarkę w zumi i dość obszernie podzielił się z nami wrażeniami z pracy nad tym projektem. Prezentacja była profesjonalnie przygotowana zarówno od strony graficznej jak i sposobu wypowiedzi. Było  widać,  że Paweł ćwiczył tą prezentację wielokrotne wcześniej. Przedstawione w prezentacji etapy pracy nad projektem nowej wyszukiwarki zumi:   Dobre praktyki jakie Paweł wyniósł z tego projektu:   trzy pytania na które warto sobie odpowiedzieć przed projektem:   to czego brakowało Pawłowi w projekcie:  

3) Olena Miliutina - o sposobie pracy UX w sprintach agila - na podstawie pracy w Google i kilku poprzednich firmach

  Z doświadczenia Oleny można wyciągnąć wniosek, że UX w Agile nie ma łatwo ponieważ:   Uwagi Oleny na co warto zwrócić uwagę przy tworzeniu projektów w Agile: pełna prezentacja Oleny: http://www.slideshare.net/CHIPoludnie/agile-and-lean-ux  

4) Marcin Szeląg - "startup hack"

Wystąpienie Marcina było o startupach i sposobie ich tworzenia.  Porady, sztuczki i przykłady dla osób rozwijających swoje projekty. Nie przedstawiam streszczenia tego wystąpienie ponieważ świetnie wszystko oddaje prezentacja, a nie widzę sensu jej przepisywać: http://www.slideshare.net/CHIPoludnie/startup-hacks-ms a oto kilka uwag Marcina jakie zanotowałem w czasie prezentacji:  

Krótkie podsumowanie:

Mogliśmy posłuchać o tym jak wygląda praca specjalisty UX w metodologi Agile  w Onecie i krakowskim oddziale Google. W Google obraz jest pełniejszy bo przedstawiony przez dwie osoby, w Onecie informacje są na podstawie tylko jednego projektu i jednej osoby. Nie mniej takie różnice w głowie mi się budują po tym spotkaniu:   ---- podstawowe dane o tym wydarzeniu:    

———Blog - najnowsze wpisy

Geek Week Fest Kraków #7
30 maja 2017

To już 7 edycja Geek Week Fest w Krakowie. Odbędą się warszaty, barcampy i spotkania i co najważniejsze wstęp na wszystk