Logo Crossweb

Logowanie

Nie masz konta? Zapomniałem hasła

Przypomnij hasło

close Wypełnij formularz.
Na Twój adres e-mail zostanie wysłane link umożliwiający zmianę hasła.
Wyślij

Konferencje IT na które warto wybrać się tej jesieni

Ania Knap, 23 września 2022
Konferencje IT na które warto wybrać się tej jesieni

Jesień to nie tylko powrót dzieci do szkoły, chłodne poranki i wieczory czy opadające z drzew liście. To również powracające po wakacjach, konferencje technologiczne. Choć aura za oknem nie sprzyja, a myśli niektórych z nas są jeszcze na wakacjach, to właśnie teraz jest doskonały czas na rozwój osobisty i zawodowy oraz okazja do nawiązania nowych kontaktów. 


Przygotowaliśmy dla Was listę wydarzeń IT, na które warto wybrać się w nadchodzących miesiącach. Lista jest uporządkowana według dat i będzie regularnie aktualizowana, dlatego zachęcam Was do zaglądania tutaj :)


Uwaga! Jako Patroni Medialni kilku wydarzeń, mamy dla Was kody zniżkowe na niektóre z eventów. Znajdziecie je pod opisami konkretnych konferencji.


[edit z 2024 roku] Aktualną listę znajdziesz w zestawieniu wydarzeń IT na 2024 rok.


Wrzesień


AgilebyExample

Data: 26- 28.09.2022 (wydarzenie płatne)

Miasto: Warszawa


AgileByExample to największa konferencja w Polsce poświęcona Agile. Podczas konferencji uczestnicy poznają studia przypadków i raporty z doświadczeń rzeczywistych zmagań z przyjmowaniem zwinnych metod i technik. W tym roku ABE wraca do sprawdzonej formuły – dwie ścieżki podczas dwóch dni prezentacji topowych prelegentów z Polski i zagranicy, poprzedzone warsztatowym dniem Dojo, podczas którego uczestnicy mogą pracować nad scenariuszami z życia wziętymi z wykorzystaniem Agile.


Dwa dni wypełnione przemówieniami, rozmowami i networkingiem. Ponad 25 prelekcji do wyboru, którym towarzyszą inspirujące sesje pytań i odpowiedzi. Wśród tegorocznych keynote speakerów znaleźli się między innymi Steve Denning, Jutta Eckstein i Craig Larman. Ci i wielu innych inspirujących trenerów i praktyków Agile będzie czekać na Was w Multikinie Złote Tarasy.JDD 2022

Data: 04 - 05.10.2022 (wydarzenie płatne)

Miasto: Kraków


Konferencja JDD powraca do spotkań na żywo. Już na początku października, wszyscy prelegenci, przedstawiciele JUG-ów i entuzjaści języka Java spotkają się w Krakowie. Organizatorzy przygotowali dla Was ogromną dawkę wiedzy i nowych umiejętności, ciekawe wykłady od cenionych specjalistów (na różnych poziomach zaawansowania), burzliwe dyskusje, mnóstwo networkingu i świetną zabawę. W tym roku na scenie wystąpią między innymi: Aleksandra Błaszczyk (Fenix Education), Sławomir Sobótka (Bottega IT Minds), Jakub Nabrdalik (Bottega IT Minds) i Andrzej Grzesik (Revolut).


Dla naszych czytelników mamy 10% zniżki na bilety na hasło: JDDxCrossweb  


4Developers

Miasta: Katowice (11.10), Poznań (27.10), Wrocław (8.11), Łódź (29.11)


Tej jesieni odbędą się 4(!) lokalne edycje 4Developers. Jest to wydarzenie o charakterze szkoleniowym, ale także networkingowym. Programistyczna podróż rozpoczyna się 11.10.2022 w Katowicach. Następnie 27.10.2022 4Developers odbędzie się w Poznaniu, a 08.11.2022 we Wrocławiu. Cykl spotkań kończy wydarzenie 29.11.2022 w Łodzi. Lokalne edycje 4Developers cechują się wysoką różnorodnością tematów, odpowiednim do regionu doborem ścieżek oraz kameralnym charakterem, który sprzyja budowaniu sieci kontaktów.


W tym roku będziecie mogli czerpać wiedzę z następujących ścieżek tematycznych: Architektury Aplikacji, Testerskiej, JavaScript, Java.


Październik


Infoshare 2022

Data: 6 - 7.10.2022 (wydarzenie płatne)

Miasto: Gdańsk


Infoshare to największa konferencja technologiczna w Europie Środkowo-Wschodniej. Tegoroczna edycja to aż 6 scen, na których w trakcie dwóch dni konferencji eksperci z całego świata omawiać będą zagadnienia dotyczące innowacji w biznesie i zarządzaniu, Web 3.0, Tech4Good oraz programowania. Nie zabraknie również tematów związanych z Tech4UA oraz ekosystemem startupów w Ukrainie. Infoshare 2022 to kompendium wiedzy na temat inwestowania, skutecznych sposobów zwiększania sprzedaży, studium najciekawszych wdrożeń technologicznych gigantów oraz innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez setki startupów z całego świata.


Test Dive

Data: 13.10.2022

Miasto: Kraków (wydarzenie bezpłatne)


13 października startuje VI edycja konferencji Test Dive. W tym roku organizatorzy zapraszają Was do udziału w stacjonarnej wersji wydarzenia w krakowskim Multikinie. Oprócz tego konferencja będzie również dostępna online. Test Dive to jedna z największych konferencji testerskich w Polsce i Europie. W konferencji mogą wziąć udział wszyscy, zwłaszcza studenci, profesjonaliści, przedstawiciele świata nauki, partnerzy biznesowi i pasjonaci. Podczas wydarzenia będziecie mieli okazję usłyszeć o najnowszych trendach w testowaniu, najlepszych praktykach i tematach związanych z cyklem życia i jakością produkcji oprogramowania. 


Wśród poruszonych tematów znajdą się m.in. Techniki i Metodologie Testowania, Automatyzacja Testów, Zarządzanie testami, Bezpieczeństwo, Agile, IoT, DevOps, Blockchain, Machine Learning.


DevRing

Data: 13 - 21.10.2022

Wydarzenie on-line


Konferencja DevRing to propozycja dla tych, którzy programują, latami szlifują swoje umiejętności, poznają nowe technologie, uczą się kolejnych metodyk oraz napotykają nowe frameworki i środowiska – uczestnictwo w takich wydarzeniach daje szansę podnoszenia kompetencji w najdynamiczniej rozwijającej się branży zawodowej. Podczas sparingów i warsztatów można spodziewać się nie tylko solidnej dawki wiedzy, ale i ciekawej formy jej prezentacji. Konfrontując rozmaite podejścia i technologie w ramach sparingów, organizatorzy otwierają dla uczestników szeroki wachlarz rozwiązań dla konkretnych wyzwań developerskich.


Mobile Trends for Experts

Data: 25 - 26.10.2022

Miasto: Warszawa


Cykliczna konferencja wraca pod nazwą Mobile Trends for Experts. Wydarzenie będzie miało zarówno formę stacjonarną, jak i będzie transmitowane online. Tegoroczna edycja to 2 dni wiedzy i 6 ścieżek tematycznych. Zadaniem zaplanowanych prelekcji jest przekazanie praktycznej wiedzy z branży mobile oraz tej związanej z nowymi technologiami, trendami w marketingu, zarządzaniu projektami czy też wpływem technologii na społeczeństwo. Automatyzacja, sztuczna inteligencja, rozszerzone rzeczywistości, obsługa baz danych w chmurze i coraz doskonalsze aplikacje, które już dzisiaj chętnie zahaczają o technologie brzegowe - wszystko to stanowi jawne przykłady tego, że rynek obudowuje się nowymi elementami, z którymi trzeba się zapoznać, jeśli chcemy utrzymać się na powierzchni.


ByteMyCode

Data: 27.10.2022

Miasto: Kraków


Jesteście gotowi na 6.0 edycję ByteMyCode? Wydarzenie powraca do offline'u! :) Konferencja pod szyldem UBS Polska odbędzie się 27 października w Muzeum Manggha w Krakowie. Programiści, architekci, testerzy, inżynierowie DevOps i wszyscy entuzjaści technologii spotkają się po dawkę nauki i networkingu.


ByteMyCode poświęcone jest najnowszym trendom w Java. Podczas wydarzenia organizatorzy odkryją przed Wami najgorętsze tematy takie jak mikroserwisy, JVM, DevOps i wiele innych. BMC to techniczne prezentacje, keynote speakerzy, networking i sesja QA ze światowymi ekspertami.


PHPCon

Data: 28 - 29.10.2022

Miasto: Zawiercie (wydarzenie płatne)


PHPCon to najstarsza polska konferencja PHP, która wraca po przerwie wywołanej pandemią koronawirusa Podczas tego wydarzenia macie okazję nawiązać nowe kontakty czy wymienić się doświadczeniami. W piątek czeka na Was sześć ścieżek warsztatowych, zaś w sobotę trzy ścieżki wykładowe a następnie after party. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób związanych z PHP niezależnie od etapu kariery – od początkujących programistów, po wieloletnich specjalistów na różnych stanowiskach.


Listopad


HackYeah

Data: 19 - 20.11.2022

Miasto: Kraków


HackYeah 2022 powered by GovTech to już ósma edycja największego hackathonu w Europie. W tym roku spotkamy się stacjonarnie w Krakowie na Tauron Arena Kraków, która pomieści aż 2500 osób!


Wydarzenie zrzesza osoby wyspecjalizowane w przeróżnych językach programowania, a jego celem jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które usprawnią codzienność zwykłych ludzi. Uczestnicy będą mieli 24 godziny na stworzenie rozwiązania dla wybranego przez siebie zadania. Dzięki nieocenionym umiejętnościom i pomysłom uczestników każda kolejna edycja HackYeah owocuje nieszablonowymi i praktycznymi rozwiązaniami, które wykorzystują najnowsze technologie do osiągania zamierzonych rezultatów. Dochód z biletów zostanie przekazany fundacji Hakersi, która wspiera rozwój technologiczny dzieci wykluczonych cyfrowo.


Podczas HackYeah 2022 kategoriami otwartymi będą: Less Waste oraz IoT


Niezależnie od tego czy jesteś studentem, programistą, Project Managerem, inżynierem, analitykiem czy gamerem. Podczas HackYeah, poza kodowaniem, będzie można wziąć udział w interesujących wykładach czy skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych mentorów.


---


Pełną listę wydarzeń znajdziesz tutaj

Blog - najnowsze wpisy